Priprava strehe
Na strehi je potrebno izvesti vsa hidroizolacijska dela, položiti toplotno izolacijo in glede na izvedbo strehe izvesti obtežbo toplotne izolacije Styrodur 3035 CS s prodcem, ki istočasno predstavlja tudi drenažni sloj za ekstenzivno zazelenitev.
Pred izvedbo zazelenitve
Pred pričetkom izvedbe ozelenitve strehe mora biti le ta v celoti zključena. Ekstenzivna zazaelenitev je namreč nepohodna zato jo izvajamo takrat, ko so že zaključena vsa ostala gradbena, krovsko kleparska in hidroizolacijska dela na objektu. Tako v največji možni meri preprečimo morebitne poškodbe zazelenitve kot posledica naknadne hoje in izvajanje dodatnih del na strehi po tem, ko je zazelenitev že bila položena.
Polaganje filca XF 159
Na predhodno zaključeno streho sledi polagaje filca XF 159. To je 1200g filc, ki služi kot akumulator vode saj ima lastnost da absorbira 10 l/m2 vode. Z akumulacijo vode omogoča, da ima ekstenzivna zazelenitev Xeroflor zagotovljeno vlago za preživetje tudi v suhem vremenu.
Polaganje preproge Xeroflor XF 301
Ko je filc XF 159 položen, sledi polaganje preproge ekstenzivne zazelenitve Xeroflor XF 301.
Prvo zalivanje in gnojenje
Ko so preproge ekstenzivne zazelenitve Xeroflor XF 301 položene sledi gnojenje zazelenitve z gnojilom Xeroflor ter navlažitev oziroma zalivanje zazelenitve. Zalivanje se zgolj po potrebi izvaja v prvih treh tednih po polaganju, za lažjo aklimatizacijo zazelenitve na novo življenjsko okolje.
Končni izgled
Po nekaj mesecih je zazelenitev dokončno aklimatizirana in glede na letne čase dobiva končni izgled. Vzdrževanje zazelenitve je minimalno. Enkrat letno (običajno v aprilu ali maju) zazelenitve pognojimo. V primeru dolgotrajnih suhih in vročih obdobij pa je priporočljivo omogočiti minimalno navlažitev zazelenitve.